0
Twój koszyk

Regulamin

Regulamin sklepu internetowego dla firmy PHP „Wólka” Waldemar Ładziak

1. Postanowienia ogólne

1.1. Sklep internetowy działa pod adresem internetowym www.wolka.com.pl, prowadzony jest przez firmę PHP „Wólka” Waldemar Ładziak, z siedzibą w Bydgoszczy (85-622), przy ul. Uskok 1, NIP: 554-016-56-35, REGON: 002522978.

1.2. Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie internetowym „Wólka”.

1.3. Regulamin sklepu internetowego jest udostępniony bezpłatnie na stronie internetowej www.wolka.com.pl, a jego treść może być zapisana, odtworzona i wydrukowana przez klienta w każdym czasie.

2. Definicje

2.1. Regulamin — niniejszy dokument określający zasady korzystania ze sklepu internetowego „Wólka”.

2.2. Klient — osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, dokonująca zakupów w sklepie internetowym „Wólka”.

2.3. Sklep internetowy — sklep internetowy „Wólka”, prowadzony pod adresem www.wolka.com.pl.

2.4. Towar — produkty i usługi oferowane przez sklep internetowy „Wólka”.

2.5. Zamówienie — oświadczenie woli klienta zmierzające bezpośrednio do zawarcia umowy sprzedaży towaru lub usługi.

3. Opis sprzedawanych produktów lub świadczonych usług

3.1. Sklep internetowy „Wólka” zajmuje się sprzedażą wysyłkową drewna oraz akcesoriów do drewna, które mogą być wysyłane kurierem, lub odbierane w siedzibie firmy.

4. Zasady korzystania ze sklepu internetowego

4.1. Do składania zamówień w sklepie internetowym „Wólka” nie jest wymagana rejestracja.

4.2. Zamówienia można składać za pośrednictwem strony internetowej www.wolka.com.pl lub telefonicznie pod numerem +48 52 342-93-35 oraz adresem e-mail: sklep@wolka.com.pl.

4.3. Klient, składając zamówienie, wyraża zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną informacji dotyczących realizacji zamówienia.

4.4. Czas realizacji zamówienia wynosi do 5 dni roboczych.

5. Informacja o metodach płatności w sklepie internetowym

W sklepie Wólka klienci mają możliwość skorzystania z następujących form płatności:

 • szybki przelew elektroniczny 
 • przelew tradycyjny na rachunek bankowy sprzedawcy,
 • płatność elektroniczna (np. BLIK, karta płatnicza),
 • płatność za pobraniem.

W przypadku wyboru płatności przelewem klient ma obowiązek dokonania płatności w ciągu 3 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia. W przypadku braku wpłaty w terminie zamówienie zostanie anulowane.

W przypadku wyboru płatności za pobraniem, do ceny towaru zostanie doliczona opłata za przesyłkę pobraniową, która jest pobierana przez firmę kurierską.

Klienci sklepu Wólka zostaną automatycznie poinformowani o kosztach przesyłki i formach płatności w momencie składania zamówienia.

6. Informacje o kosztach i sposobach dostawy towaru w sklepie internetowym:

 • Klienci mogą korzystać z wysyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej, Poczty Polskiej lub Paczkomatów i punktów odbioru.
 • Wysyłka towarów jest możliwa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Koszty wysyłki zależą od wybranej formy dostawy oraz wagi i wymiarów przesyłki. Szczegółowe informacje na temat kosztów dostawy można znaleźć na stronie z kosztami wysyłki.
 • Koszty wysyłki pokrywa klient.

7. Polityka zwrotów w sklepie internetowym:

 • Klient ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki.
 • Aby dokonać zwrotu towaru, klient powinien wypełnić formularz zwrotu i przesłać go wraz z produktem na adres sklepu.
 • Towar powinien być zapakowany w oryginalne opakowanie w stanie nienaruszonym, wraz z kompletem dokumentów.
 • Koszty przesyłki związane z odesłaniem towaru pokrywa klient.
 • Zwrot pieniędzy zostanie dokonany w terminie do 14 dni od dnia otrzymania przez sprzedawcę zwróconego towaru. Zwrot zostanie dokonany na konto bankowe wskazane przez klienta.

8. Wzór formularza odstąpienia od umowy:

Wzór formularza odstąpienia od umowy można pobrać TUTAJ.

9. Reklamacja

 • Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przypadku zakupionego produktu, który jest niezgodny z umową lub posiada wady fizyczne.
 • Prawo to wynika z ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.).
 • Aby skorzystać z prawa do reklamacji, Klient powinien wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej sklepu (pobierz formularz reklamacyjny) lub skontaktować się z obsługą klienta za pośrednictwem adresu e-mail (sklep@wolka.com.pl lub numeru telefonu (52 342-93-35) podanego na stronie.
 • Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania zgłoszenia przez sklep internetowy. W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji lub materiałów termin ten może być przedłużony, jednakże Klient zostanie o tym poinformowany w sposób jasny i zrozumiały.

10. Postanowienia końcowe

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, oraz zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 18 lipca 2002 roku (Dz. U. 2001 Nr 144 poz. 1204) przepisy ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.); oraz inne właściwe przepisy powszechnie obowiązującego prawa.

Niniejszy Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Sklepu Wólka i może być w każdym czasie bezpłatnie pobrany, zapisany oraz wydrukowany przez każdego Klienta. Regulamin wchodzi w życie w dniu jego opublikowania na stronie Sklepu Wólka i obowiązuje dla wszystkich Klientów dokonujących zakupów w sklepie internetowym.